בלוגרית של שבת – לאה כהן

"ברקיע השביעי" מארח את הבלוגרית לאה כהן

קיים מאז: 2007

1. מה יש בבלוג שלי?

הדבר העיקרי שיש אצלי הוא אוספים (ליקוטים) של פוסטים ומאמרים בכל מיני נושאים הקשורים לפיתוח לאינטרנט, ובא לי לשתף את הקוראים בהם וגם לתעד אותם במקום משלי לשימוש עתידי. עם הזמן אני מרגישה נוח יותר לשתף גם בדברים שלי – קוד שאני כותבת, פרויקטים שהשתתפתי בהם. אני אוהבת לספר קצת מסביב – למה הייתי צריכה את הקוד, אילו טעויות עשיתי, מה חשבתי שיעבוד ולא עבד, ועוד.

מעבר לזה, מאחר שאין לי בלוג אישי, אני לפעמים כותבת דברים שלא קשורים למקצוע – למשל המלצות של ספרים, או דברים שאני מאגדת תחת התגית "החיים היקום וכל השאר".

2. קצת עלי

לאה כהן, בת 44. רעיה ואם, ומתגוררת עם משפחתי בגוש דן. מתכנתת משנת תשנ"ז (1997), ומתכנתת אינטרנט במו"פ של רשת אורט ישראל משנת תשס"ה (2005). מתמחה בהדיפת באגים (למרחקים ארוכים).

לאה כהן ליקוטי שיבולים בלוג טכנולוגי
הברווז הוא היצגן (אווטאר) שלי בכל המקומות הווירטואליים

3. למה התחלתי לכתוב בלוג?

כשהתחלתי לעבוד בתור מתכנתת אינטרנט, בשנת תשס"ה (2005), גיליתי עולם אינטרנטי מלא בפוסטים ומאמרים מגניבים וכיפיים בנושאי תכנות. התחלתי לשלוח לחברי הצוות שלי קישורים למאמרים האלה – גם כדי לשתף אותם, וגם כדי שיישאר לי תיעוד של מה שקראתי ואהבתי. בשנת תשס"ז (2007) התחלתי לשמוע על דבר חדש שקוראים לו בלוג, והתחשק לי לפתוח כזה לעצמי. מאחר שעסקנו בפיתוח מערכת ניהול תוכן משלנו במו"פ של אורט, עלה בדעתי לעשות בדיקת היתכנות – האם ניתן להשתמש במערכת הזאת גם ליצירת בלוג. לא רציתי להיחשף בבלוג אישי (וגם לא היה לי כל כך מה לומר), ולכן החלטתי שאת השיתופים שנהגתי לשלוח לאנשי הצוות אהפוך לבלוג. בדיקת ההיתכנות הצליחה, והינה אני פה 🙂 (בוורדפרס. כי גם בדיקות היתכנות עוברות גלגולים…).

4. אני שואבת השראה לבלוג מ...

מאמרים ופוסטים שאני קוראת, פרויקטים שאני משתתפת בהם, וקוד מעניין שאני כותבת.

5. נושא שאני מתכננת להעמיק בו בקשר לבלוג שלי

נושא שהעמקתי בו בזמן האחרון ואני ממשיכה להעמיק בו הוא החלפת תבנית העיצוב של האתר. ההחלפה התבצעה השבוע, ואני עדיין מלטשת ומתקנת.

6. הפוסט האהוב עלי

פוסט שמאחד את כל הסדרות שכתבתי בבלוג.

7. מה החלק הכי מתסכל בכתיבת בלוג?

שאין לי מספיק זמן לכתוב את כל הפוסטים שאני רוצה! זה תמיד בא על חשבון המשפחה, או שעות השינה, או העבודה…

8. מה החלק הכי מתגמל בכתיבת בלוג?

לפרסם פוסט.
גם אם איני מקבלת עליו שום תגובות (מה שקורה על פי רוב) – אני כותבת את הפוסטים בראש ובראשונה בשביל עצמי, וכל פוסט שמתפרסם הוא נדבך נוסף בישות הווירטואלית שנקראת ליקוטי שיבולים.

9. סיפור נחמד בקשר לבלוג שלי

פגשתי את יונית צוק הבלוגריסטית וירטואלית, והיא נתנה מבט אחד בבלוג שלי ומיד הוסיפה אותי לקבוצת הפייסבוק שלה. זאת הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שהבלוג שלי שווה. 

10. עצה טובה לבלוגרית מתחילה

הסתייגות: לכל אדם יש העצות שמתאימות לו, והן לא תמיד יכולות לעבור לאחרים. לכן אשתף בדברים שעשיתי, אבל אם מתאים לכם לעשות בדיוק ההפך – לכו על זה.
שני דברים שעזרו לי להתחיל: 1. בלוג שנעים לכתוב בו: התברר לי שאני צריכה שהתכנים שלי ייראו יפה, שאם לא כן – לא כיף לי לכתוב אותם. לכן בד בבד עם כתיבת התכנים, השקעתי בבניית בלוג יפה. 2. לתכנן מראש כמה רשומות קדימה: כשהתחלתי לפרסם את הבלוג כבר היו לי כמה פוסטים כתובים וכמה פוסטים בקנה, וככה יכולתי לפרסם בתדירות גבוהה ועדיין היה לי זמן לכתוב פוסטים חדשים.

השאלון המהיר:

 1. הקינוח האהוב עלי: בבית – טילון מגנום; במסעדה – עוגת שוקולד חמה עם שוקולד נוזלי בפנים וכדור גלידה בצד.
 2. המדינה הכי אקזוטית שביקרתי בה: כמעט איני מבקרת בחו"ל…
 3. אם היית יכולה לקנות בחינם בחנות אחת. איזו חנות זו היתה? חנות ספרים.
 4. איזה מאכל לעולם לא תאכלי? לא יודעת אם לעולם לא, אבל עד היום הצלחתי לחמוק מגויאבות.
 5. מה משעמם אותך? ישיבות משמימות (שאלֶה רוב הישיבות בעבודה…)
 6. מה מצחיק אותך? אוֹרי חזקיה, אנדרדוס, הסדרה "חברים".
 7. איך את שותה את הקפה שלך? לא שותה קפה. איכשהו לא קרה לי המעבר משוקו לקפה…
 8. שם חיבה: אימוּש (בפי ילדיי).
 9. האתר ששותה לי הכי הרבה זמן: אם אפשר לקרוא לחשבון דוא"ל אתר (ולדעתי אפשר – זה ג'ימייל), אז חשבון הדוא"ל שאיתו אני מנויה על ניוזלטרים מקצועיים הוא שתיין הזמן שלי. כל ניוזלטר שולח אותי לאתרים יפים או מעניינים או שניהם, ואני יכולה בקלות לשקוע בקריאתם במשך שעות.
 10. זוכרת בע"פ את המילים של…משפטים מִסְפרים שאני אוהבת.

תגובות

תגובות

2 תגובות

 1. עינת הגב

  אוקיי. קודם כל – מנש נעים להכיר.
  שמחתי להכיר סוג אחר של בלוג ואת לאה. את מרתקת! אהבתי את מניין השנים העבריות (מרענן), את הרצינות והפשטות. למה ברווז?

 2. לאה הגב

  הי עינת, הנעימות להכיר היא הדדית.
  תודה רבה על המחמאות!

  כן, אני אוהבת שנים עבריות, ולמעשה כמעט שכחתי לכתוב אותן, אבל רגע לפני ששלחתי לצפי את התשובות, מישהו הזכיר לי את זה.

  ברווז – כי זו תמונה שאנחנו צילמנו, אז אין בעיית זכויות יוצרים 🙂. ואולי את מתכוונת למה לא תמונה שלי – פשוט ככה נוח לי, להישאר באנונימיות חלקית.

השארת תגובה