בלוגרית של שבת – נילי גולץ

"ברקיע השביעי" מארח את הבלוגרית נילי גולץ

קיים מאז: יוני 2016

1. מה יש בבלוג שלי?

המון פרויקטים של DIY מכל מיני תחומים – עיצוב לבית, שדרוגי אופנה, תפירה, רקמה, יצירה עם נייר וקצת יצירה עם ילדים. חוץ מיצירה יש בבלוג גם דברים שקשורים ללייף סטייל, השראות, וויש ליסטים וגם טיולים. הרבה פעמים בטיולים אנחנו גם מנסות להביא את הזווית ה"יצירתית", למשל אנחנו הרבה פעמים כותבות על חנויות יצירה ומוצרי עיצוב בבלוג.

2. קצת עלי

אני נילי, בת 33 (פחות שבוע). חובבת יצירה ודברים יפים. את שותפתי לבלוג, אורטל, הכרתי בצבא. אז התברר שיש לשתינו תחביב משותף – יצירה, ואחד הדברים שהכי אהבנו לעשות אז היה לסרוג ביחד (מאז כבר שתינו לא ממש סורגות).

3. למה התחלתי לכתוב בלוג?

אורטל הגיעה עם הרעיון לכתוב בלוג משותף שיעסוק בעיקר ביצירה. מאז התפתחנו וגדלנו והתחלנו לכתוב גם על עוד נושאים כמו לייף סטייל וטיולים.
אני מאוד אוהבת מילים (אני עורכת לשון במקצועי), ותמיד אהבתי לכתוב. הבלוג נתן לי את ההזדמנות לעסוק בשני דברים שאני מאוד אוהבת: מילים ויצירה. במהלך העבודה על הבלוג למדנו שאנחנו ממש משלימות זו את זו: אני אחראית בעיקר על הצד של הטקסט, ואורטל אחראית על הצד הוויזואלי. שתינו מביאות רעיונות לפוסטים, ותוך כדי עבודה משותפת עליהם אנחנו בדרך כלל משכללות את הרעיונות כשכל אחת מביאה את הזווית שלה.

4. אני שואבת השראה לבלוג מ...

משיטוטים באינסטגרם, בפייסבוק ובפינטרסט, מחנויות שונות – גם אונליין וגם פיזיות, מבלוגים אחרים, משאלות שמעלות הקוראות שלנו, מכל מקום כמעט.

5. נושא שאני מתכננת להעמיק בו בקשר לבלוג שלי

אחד הדברים שאנחנו מתכננות להעמיק בהם הוא כל נושא האופנה – שדרוג בגדים ואקססוריז ואפילו תפירה. עוד נושא שאנחנו מתכננות להוסיף בו עוד חומרים בזמן הקרוב הוא טיולים. בכלל, כל הזמן אנחנו מוסיפות עוד ועוד נושאים ותחומים שונים, כשאנחנו מנסות לשמור על ה-DIY בתור העוגן של הבלוג ולפרסם לפחות פוסט DIY אחד בשבוע (בדרך כלל אנחנו מפרסמות 2-3 פוסטים בכל שבוע).

נילי גולץ בלוג יצירה עשה זאת בעצמך DIY

6. הפוסט האהוב עלי

שאלה קשה! אני חושבת שהפוסט האהוב עליי הוא גם הפוסט הכי חשוף שלי, שבו כתבתי על פרויקט שדרוג כובע (נשמע תמים), ועל זה שלפעמים אנחנו צריכות גם לדגמן את הדברים שאנחנו עושות ולהצטלם לבלוג. כתבתי על כמה זה קשה לפעמים להסתכל על עצמך בתמונות ועל מה שאנחנו רואים שם. מאז הפוסט הזה כבר יצא לי להצטלם כמה פעמים לבלוג, וזה עדיין לא תמיד קל.

7. מה החלק הכי מתסכל בכתיבת בלוג?

אחד הדברים הכי מתסכלים הוא שלא מקבלים ישר פידבק על הדברים שעושים. לא תמיד התגובות מגיעות, והרבה פעמים פוסטים שחשבת שהם מעולים זוכים לתהודה קטנה ביותר.

8. מה החלק הכי מתגמל בכתיבת בלוג?

שבסופו של דבר רואים שהמאמץ משתלם, התגובות והקוראים מגיעים, והמספרים באנליטיקס צומחים. חוץ מזה, זה גם כל כך כיף ללמוד כל יום משהו חדש! אם זה בכתיבה, במשהו טכנולוגי בבלוג או באינסטגרם או בפייסבוק. חייו של הבלוגר תמיד מלאים בעניין ובלמידה.

9. סיפור נחמד בקשר לבלוג שלי

אם הייתם אומרים לי לפני שנתיים שאני אגיע לטלוויזיה וזה אפילו יהיה נחמד – הייתי צוחקת לכם בפנים. בזכות הבלוג הגענו כבר לכמה תוכניות בוקר, ואפילו זכינו להגיש פינה בערוץ ה-DIY של הוט. חוץ מזה, גם כתבנו ל-YNET ולמאקו, וזה כל כך מדהים בעיני כל המקומות האלה שאפשר להגיע אליהם בזכות הבלוג. אני עדיין בהלם על עצמי שהצלחתי לדבר באולפני טלוויזיה בלי לגמגם.

10. עצה טובה לבלוגרית מתחילה

העצה הכי טובה שאני יכולה לתת היא פשוט להתמיד. זה קשה, בעיקר בהתחלה, לנסות לעשות את הכל ביחד –לכתוב, לשווק, לעבוד ובאותו זמן גם לשמור על חיי משפחה ועל חיי חברה. להשקיע כל כך הרבה עבודה קשה (שלא נגמרת!), ולא לראות את הקהל מגיע ואת המספרים עולים זה מאוד מתסכל. בסופו של דבר אני חושבת שההתמדה משתלמת. הרבה בלוגרים פורשים ועוזבים את הבלוג, כי אין מה לעשות, זה באמת נורא קשה, אבל מי שנשאר ושורד יראה בסופו של דבר ניצני הצלחה.

השאלון המהיר:

 1. הקינוח האהוב עלי: סופלה שוקולד
 2. המדינה הכי אקזוטית שביקרתי בה: לא יודעת אם זה נחשב אקזוטי, אבל בוליביה.
 3. אם היית יכולה לקנות בחינם בחנות אחת. איזו חנות זו היתה? אסוס.
 4. איזה מאכל לעולם לא תאכלי? שרימפסים למיניהם.
 5. מה משעמם אותך? משחקי כדורגל, הוראות הפעלה של דברים ובירוקרטיה.
 6. מה מצחיק אותך? בן הזוג שלי. והחברים שלי. וסרטי קומדיה. הרבה דברים, אני אוהבת לצחוק.
 7. איך את שותה את הקפה שלך? עם סוכר אחד והרבה חלב.
 8. שם חיבה: תלוי את מי שואלים, זה נע בין נילוש לנילס.
 9. האתר ששותה לי הכי הרבה זמן: פייסבוק.
 10. זוכרת בע"פ את המילים של… כמעט כל השירים בכבש השישה עשר.

   

תגובות

תגובות

השארת תגובה