בלוגרית של שבת – עינת כהן

"ברקיע השביעי" מארח את הבלוגרית עינת כהן

קיים מאז: 2014

1. מה יש בבלוג שלי?

סיפורים אישיים על רילוקיישן לגואטמלה, על חינוך ביתי, המלצות לטיולים בגואטמלה, הדרכות יצירה ומתכונים.

2. קצת עלי

אני עינת, אמא ל – 3 בנות אנרגטיות במיוחד ורעיה לחקלאי חרוץ. לפני 14 שנה החלטנו, בח״לי ואני, שאנו מעוניינים לגדל את בנותינו בבית, ומאז כל ילדה שנולדה הצטרפה למסגרת החינוך הביתי שלנו, המסור והאוהב. אחד מהמקצועות האהובים עליי בבית זה שיעור היצירה, ואני משלבת את הלימודים של הבנות במעבדות כימיה בתור שיעורי בישול, חישובים מתמטיים לצורך תפירה ולימודי ליבה בשיעור סיפור או דרמה. אני מאמינה גדולה שלמידה מעמיקה מגיעה מתוך חוויה, והרבה מסדר היום שלנו סובב סביב אמונה זו. לאחרונה גם החלתי בלימודי עיצוב מוצר, כך שחומרים חדשים נכנסו למעגל החינוך שלנו.

3. למה התחלתי לכתוב בלוג?

בתחילת נישואינו עבדתי במוזיאון הזכוכית בערד, וכל יום הבנות היו באות איתי לעבודה, עד שהבנו שאנו זקוקים לשינוי. בח״לי קיבל הצעת עבודה ברפובליקה הדומיניקנית וחשבנו שזו הזדמנות מצוינת לתת לנו ולילדות חוויה שלעולם לא נשכח. מלבד שפה ותרבות, נחשפנו גם לסוג אחר של בדידות שלא הכרנו, וכשהתקבלה ההצעה לעבוד בגואטמלה, היה זה רק הגיוני שנעשה את הדברים אחרת. כך התקבלה ההחלטה בעצם להתחיל בכתיבת הבלוג.

4. אני שואבת השראה לבלוג מ...

הילדות שלי. הסקרנות שלהן, ההארות שלהן, שמחת החיים שלהן – הן השראה גדולה בעיניי.

גם גואטמלה היא השראה גדולה – ההרים, העצים, האגמים והחומר האנושי הצבעוני ומאיר הפנים שבה. כל אלה הם השראה גדולה  באופן יומיומי.

5. נושא שאני מתכננת להעמיק בו בקשר לבלוג שלי

טיולים ומסלולים בגואטמלה. עם הזמן גיליתי שלא רבים מכירים את היופי שיש למדינה להציע. הייתי רוצה להרחיב קצת על המקומות שביקרתי בהם, להסביר על תהליכי יצירת הקקאו, הקפה, הטקסטיל. כל מה שמיוחד בעיניי במדינה הזו.

כמו כן, הייתי רוצה להרחיב את חנות הבלוג שפתחתי לאחרונה, המציעה מוצרים גואטמלים למעצבים וליחידים.

עינת כהן אמא מטיילת ויוצרת בלוג יצירה חינוך ביתי גאוטמלה

6. הפוסט האהוב עלי

זה כמו לשאול אמא איזה מהילדים שלה היא אוהבת יותר מהאחרים 🤪 כל יום זה פוסט אחר.

אני מאוד אוהבת את סדרת רשימות המלאי שלי – מדי שנה אני יושבת ועושה חשבון נפש בצורה של רשימת מלאי. הרשימה הזו עוזרת לי לסדר את המחשבות, הרגשות, סדר העדיפויות שלי בכל פעם מחדש. יש רשימות שישבתי עליהן יותר משבוע, עד שהצלחתי למצוא את המחשבה המדויקת לי באותו רגע, ולפעמים זה עוזר לי לעשות ניקוי ראש אמיתי.

7. מה החלק הכי מתסכל בכתיבת בלוג?

מאחר והתחלתי לכתוב את הבלוג בעיקר כדי להפיג בדידות, לא מצאתי בו חלקים מתסכלים בכלל.

היום, כשהתחלתי לחשוב ולתכנן את פתיחת החנות הוירטואלית שבו, מצאתי תסכול בעבודה הסיזיפית של הבאת קוראים לאתר, ולעתים אני חושבת לעצמי מה הערך האמיתי של העניין.

8. מה החלק הכי מתגמל בכתיבת בלוג?

תגובות. אני מאוהבת באנשים, ושיחות ויחסים שנוצרו מתוך מילים ששלחתי לעולם, מתגמלות אותי מאוד.

9. סיפור נחמד בקשר לבלוג שלי

עם השנים, הבלוג שלי הביא אותי ליצירת חברויות עם נשים מכל העולם. מעגלים חברתיים חדשים נוצרו סביבי, ובביקור האחרון שלי בארץ ראיתי את המעגלים הללו יוצאים מהעולם הוירטואלי ומתגבשים למחול משמח במיוחד. שימח אותי במיוחד לראות איך בערב אחד קסום, סביב שולחן בבית קפה רגיל לחלוטין, באות והולכות נשים וכולן מכירות אחת את השניה באופן כזה או אחר. כל הנשים הללו הפכו לחלק מחיי בזכות הבלוג, והמפגש ההוא הוכיח לי שהצלחתי באמת ליצור סביבי קהילה נשית מחבקת ומפרגנת.

עינת כהן אמא יוצרת ומטיילת בלוג יצירה חינוך ביתי גאוטמלה

10. עצה טובה לבלוגרית מתחילה

העצה הכי טובה שלי מדברת לא רק לעולם הבלוגריות, אלא לחיים בכלל, והיא גמישות. אל תפחדי לעצור בכל רגע נתון, ולשאול את עצמך – מה עכשיו? למה אני עושה למה אני כותבת? למי אני כותבת?

תשתדלי לא לעשות שום דבר על אוטומט, אלא רק מתוך אהבה גדולה לדבר.

השאלון המהיר:

  1. הקינוח האהוב עלי: העוגה שנמצאת במקרר של חברה שלי, אותה היא פורסת לי בנדיבות רבה ומציעה לי אותה יחד עם ספל קפה. ונוגט. אני מאוד אוהבת נוגט.
  2. המדינה הכי אקזוטית שביקרתי בה: אני חושבת שאני גרה בה.. גואטמלה!
  3. אם היית יכולה לקנות בחינם בחנות אחת. איזו חנות זו היתה: אני אוהבת במיוחד חנויות יצירה, חנויות בדים וחנויות ספרים. אם הייתי צריכה לבחור אחת – ספרים. הם האהבה הכי גדולה (ויקרה) שלי.
  4. איזה מאכל לעולם לא תאכלי? ג׳וקים. איכ.
  5. מה משעמם אותך? שנאת חינם.
  6. מה מצחיק אותך? בחיר לבי. והזאטוטה בת ה6. וסאטירה עשויה טוב. הרבה דברים בעצם, כי אני אוהבת לצחוק.
  7. איך את שותה את הקפה שלך? אספרסו כפול עם חלב קר ואחד ממתיק.
  8. שם חיבה: סבא שלי היה קורא לי קקטוס
  9. האתר ששותה לי הכי הרבה זמן: פייסבוק, ללא ספק
  10. זוכרת בע"פ את המילים של… ימים לבנים של שלמה יידוב, שיר ערש של יהונתן גפן ושיר למעלות. השירים שהייתי שרה לילדות לפני השינה.

תגובות

תגובות

השארת תגובה